היבטי בטיחות בעיצוב חדרי ילדים

חדרי ילדים

בכל תהליך של עיצוב הבית, אחד הפרמטרים בהם אנו משקיעים את מרב תשומת הלב הוא הפרמטר האסתטי. חשוב לנו שהכל ייראה יפה, שהכל יתאים לכל, שתהיה האווירה הנעימה עליה תמיד חלמנו, ואולי אפילו שתהיה תחושה של וואוו באוויר. הדברים נכונים בעיצוב הסלון, בעיצוב חדר השינה וגם בעיצוב חדרי ילדים, אלא שכאשר מדובר על החדר בו חיים ילדכם, אתם רוצים לתת תשומת לב לפרמטר אחד חשוב יותר מהכל והוא הבטיחות.

100% בטיחות, לא פחות

סכנות בטיחותיות מקיפות את ילדינו מכל עבר, ואף אם ב 99.9% מהמקרים הכל עובר בסדר, זה עדיין לא 100%. מן הראוי, ולבטח תוכלו להסכים על כך, שילדכם יהנו לא רק מסביבה אסתטית ופונקציונלית, אלא גם בטוחה. היבטי הבטיחות בתחום של עיצוב חדרי ילדים הם היבטים המכסים שורה ארוכה של קטגוריות ותחומים החל בפינות חדות של שולחן, דרך טיפול בנושאים של חשמל, וכלה בתלייה של חפצים כבדים ברחבי החדר.

להלן מספר נקודות שכדאי לשים אליהן לב בכל תהליך של עיצוב חדרי ילדים:

  • פינות חדות – השתדלו לקנות רהיטים בעלי פינות קהות, ואם זה בלתי אפשרי, ישנם כיום שורה של פתרונות לכיסוי פינות חדות
  • דלת החדר – התקינו בולם המאט את סגירת הדלת בחדר, למניעת טריקת הדלת
  • חשמל – התקינו שקעים מיוחדים המונעים התחשמלות דרך חורי השקע, או התקינו מכסים לשקעים רגילים
  • תליית חפצים – מזגן, טלוויזיה או כל פריט כבד אחר שאתם תולים, עשו זאת הרחק ממיטות הילדים, כך שגם אם הגרוע מכל יקרה, זה יסתיים בטלוויזיה שבורה בלבד
  • סורגים – פרמטר שנוטים להתעלם ממנו בתהליכי עיצוב פנים, אבל ממש לא כדאי להתעלם ממנו בכל הקשור לעיצוב חדר ילדים
  • עיגון ארונות – את כל הארונות והספריות המותקנים בחדר, עגנו אל הקיר באמצעות זווית פלדה או רצועה פולימרית ייעודית

ייתכן שחלק מהנקודות רלוונטי אליכם יותר מאחרות, וכנראה שישנן נקודות חשובות נוספות לשקול, ועל כן הדבר החשוב מכל הוא ללוות את כל תהליך העיצוב עם מחשבה על נושא הבטיחות בקידמת הראש.

באדיבות בן איתי חדרי ילדים